Detský fond Slovenskej republiky (DF SR) je občianske združenie založené v roku 1990. Sme transparentní a prešli sme mnohými zmenami, vďaka ktorým sme dodnes tu. Zastávame práva detí a ohrozených skupín a našou misiou je vykonávať verejnoprospešné aktivity. Naším cieľom je ochraňovať práva dieťaťa a pomáhať pri vytváraní ideových, koncepčných a materiálnych podmienok zdravotnej, sociálnej, výchovnej a psychologickej starostlivosti o deti a mládež na Slovensku.

V súčasnosti realizujeme tri aktívne projekty, verejnoprospešnú zbierku KONTO BARIÉRY, projekt ktorý prispieva na kompenzačné pomôcky deťom a mladým ľuďom so zdravotným znevýhodnením. V projekte ZDRAVÉ VZŤAHY poskytujeme komplexné poradenstvo rodinám s deťmi s ADHD a poruchami správania a odborníkom, ktorí sa stretávajú s vybranou cieľovou skupinou. Nízkoprahové zariadenie pre deti, mladých ľudí a rodiny v mestskom gete MIXKLUB je dlhoročnou aktivitou DF SR a svoju činnosť vykonáva priamo v mieste sídla organizácie.

DF SR realizuje verejne prospešné projekty, nenahrádza však starostlivosť štátu o deti a mládež, pôsobí všade tam, kde štát z najrôznejších dôvodov pôsobiť nemôže.

Detský fond Slovenskej republiky je známy najmä vďaka svojej dlhoročnej práci s ohrozenými skupinami obyvateľstva, deťmi a mladými ľuďmi, ktorých hodnoty sú potláčané a nenapĺňané. Vieme, ako dôležitá je ľudská dôstojnosť a ako veľmi môže byť potláčaná rôznymi bariérami. Pomáhať ľuďom sa dá nekonečne, záleží na tom, akú formu pomoci zvolíme a ako im samotným dovolíme participovať. My, v Detskom fonde Slovenskej republiky, pomáhame zdravo a podporujúco, všímame si potreby ľudí a úžasné vnútorné zdroje, ktoré každý v sebe má. Veríme, že takýmto prístupom má každá zmena šancu stať sa trvalou. Zoznámte sa s našimi aktivitami, ktorými dlhodobo pomáhame deťom a mladým ľuďom a budeme tak robiť aj naďalej, bez ohľadu na nálepky, stereotypy a bariéry v spoločnosti a v nás samých.

Buďte aj Vy súčasťou zdravých zmien a podporte naše aktivity finančne alebo svojím záujmom. V našej práci môžeme pokračovať aj vďaka Vašej podpore. Ďakujem Vám všetkým za to že nie ste ľahostajní.

Pôsobíme v rôznych oblastiach

Vieme aká dôležitá je ľudská dôstojnosť, preto pomáhame a podporujeme tam, kde sme najviac potrební.

Predškôlka

Pre deti z Pentagonu, ktoré sa nedostanú do materskej škôlky a svoj voľný čas trávia často na ulici, máme denne otvorené dvere v Mixáčiku.

Doučovanie

Po skončení vyučovania, k nám deti v Pentagone prichádzajú s domácimi úlohami a s pracovníkmi sa pripravujú na ďalší deň v škole.

Krúžky

Pre deti a mládež máme v Mixklube Tanečný krúžok, Technický a Športový krúžok a Tvorivé dielne. Poobede môžu aktívne tráviť voľný čas mimo ulice.

Poradenstvo pre dospelých

Pre rodičov a dôležitých dospelákov v živote dieťaťa, máme otvorenú Poradňu. Spoločne pracujeme na zlepšení situácie v rodine.

klub pre deti a mládež

Vytvárame bezpečný priestor pre aktívne trávenie voľného času v nízkoprahovom zariadení Mixklub.

Výlety mimo komunitu

Organizujeme pobytové výlety mimo komunitu Pentagonu. Sprevádzame deti pri prekonávaní strachu a obáv z neznámeho.

Zbierky vecí

Zbierame potrebné veci pre deti a rodiny. Dávame ich rôznych príležitostiach, pri narodení dieťaťa, vstupe do školy, na Vianoce...

Poradenstvo pre deti

Deti a mládež k nám prichádzajú pre podporu či konkrétnu radu ako zvládať náročné životné situácie, ako šikanu, násilie...

rodičovské skupiny

V kruhu rodičov riešime témy týkajúce sa výchovy detí a mládeže, komunikácie a vzťahov v rodine aj mimo nej.

dobrovoľníctvo

Vytvárame priestor pre ľudí, ktorí chcú, môžu a prídu pomôcť. V tíme odborníkov sa naučia veľa o sebe a o iných.

Kompenzačné pomôcky

Finančne prispievame na kompenzačné pomôcky pre zvyšovanie kvality života detí so zdravotným znevýhodnením.

prax pre študentov

Pre budúcich profesionálov v pomáhajúcich profesiách, ponúkame prax a zážitky pod vedením tímu odborníkov.

Necessitatibus Dolorum Scelerisque Officiis Dignissimos Eveniet Maiores Quis.

You can use a few enticing words and flaunt your capabilities that will attract future donors and encourage them to donate right away.

Pomôžte nám poskytnúť deťom základné potreby

You can use a few enticing words and flaunt your capabilities that will attract future donors and encourage them to donate right away.

Právo na vzdelanie

Zdravé stravovanie

Školské Pomôcky

Zdravé prostredie

Osobnostný rozvoj

Služby mentora

21106579_853840554775177_5615688653733223791_n

5€ mesačne môže niekomu Navždy Zmeniť život

Stante sa dobrovoľným darcom. Pomôžete tak deťom, ktoré to naozaj potrebujú.

Ridiculus Phasellus Sociosqu Voluptatum, Lacus.

Laoreet fugiat molestiae cubilia porta scelerisque. Illo totam reprehenderit, sagittis.

Scroll to Top