Sponzorvaný hosting od WebSupport.sk

Deti zažili život ľudí bez domova

15.05.2012

Po tom, čo deti vo Vrakuni zaútočili na bezdomovkyňu, Detský fond Slovenskej republiky a OZ Vagus dňa 9.5.2012 zorganizovali v nízkoprahových centrách MIXklub a MIXáčik "Bezdomovecký deň" zameraný na priblíženie života ľudí bez domova hravou formou.

DETSKÝ FOND SLOVENSKEJ REPUBLIKY A JEHO AKTIVITY V ROKU 2011

15.02.2012

Hlavnými aktivitami Detského fondu Slovenskej republiky (DF SR) v roku 2011 boli Konto Bariéry – pomoc deťom so zdravotným postihnutím, MIXklub – nízkoprahové centrum pre deti a mládež, MIXáčik – nízkoprahové rodinné centrum a Rodina s deťmi s poruchami ADHD a poruchami správania.

V roku 2011 prispelo Konto Bariéry deťom a mladým ľuďom so zdravotným postihnutím, na pomôcky celkovou čiastkou 35.308 €. (zoznam príspevkov)

Konto Bariéry Simonke

25.10.2011

Pred rokom sme na Konto Bariéry dostali nasledujúci list:

„...Chcela by som veľmi požiadať o pomoc pri nadobudnutí športového tricykla. Mám 18 rokov a od svojho narodenia som pohybovo postihnutá v rámci diagnózy detská mozgová obrna. Študujem na gymnáziu v Topoľčanoch. Veľmi dlho som túžila športovať, najviac ma zaujala tricyklistika. Pokiaľ viem som prvým tricyklistom na Slovensku a verím, že sa mi podarí tento šport rozšíriť aj u nás. Tricyklistika je totiž veľmi prospešný šport pre osoby s veľmi ťažkým pohybovým postihnutím, obzvlášť spastikov.

V júnovom čísle časopisu GoodWill v rubrike Spoločenská zodpovednosť firiem o Konte Bariery

27.06.2011
Tu si môžete prečítať rozhovor: www.goodwill.eu.sk

Deň detí v MIXklube a v MIXáčiku

16.06.2011

Deň detí v MIXklube a v MIXáčiku bol pripravený na 14.6. spoločne s deťmi tak, aby si ho všetci užili. Hoci fotografie nemôžu zachytiť tú pravú atmosféru, tak aspoň niečo z nej.
Dopredu deti napiekli mafiny, koláčiky a pizza rolády, ktoré sa predávali v detskom bufete.

Tesne pred začiatkom bola bojová porada pracovníkov a deň mohol začať. Deti súťažili na stanovištiach a za vysúťažené „love“ si mohli nakupovať v detskom bufete. Po celý čas ich sprevádzali hudbou a spevom naši hudobníci z MIXklubu. Záujemcovia si mohli pozrieť vystavené fotografie z rôznych aktivít a taktiež výstavku prác našich detí. Keď už boli deti unavené zo súťaženia, mohli si oddýchnuť pri bábkovom divadle. Nesklamalo ani počasie, takže veľká časť aktivít prebiehala vonku pred klubom. Deň detí priniesol radosť malým aj veľkým.

Stránky

Strana 8/12