Sponzorvaný hosting od WebSupport.sk

„Ako sa otvárať komunite v mestskom gete?”

25.11.2015

Detský fond Slovenskej republiky pôsobí v bratislavskej Vrakuni, pri tzv. Pentagone, už 17 rokov. Prišli sme najmä za deťmi a mladými ľuďmi, ktorí väčšinu svojho voľného času trávili bezcieľne na ulici. Čoraz viac sme si však uvedomovali, že ich problémy a naša práca sa nekončia za múrmi našich centier, ale že práve tam sa začínajú, a že je potreba pracovať s celou miestnou komunitou. Nielen s deťmi, mladými ľuďmi a ich rodinami, ale aj so susedmi, samosprávou, školami, ďalšími organizáciami a inštitúciami pôsobiacimi v tejto lokalite.

Príručka „Ako sa otvárať komunite v mestskom gete?“ je súčasťou projektu Pentagon Inak, ktorý sme mohli realizovať vďaka podpore Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia pre sociálne zmeny.

Nové telefónne číslo!

01.11.2015

Na známosť sa všetkým dáva, že sme zasa o niečo bližšie k Vám všetkým, ktorí potrebujete našu pomoc. Ďakujeme spoločnosti Slovak Telekom za to, že už sme aj my mobilní, a že máme takto pekne zladené telefónne čísla, ktoré sa ľahko pamätajú: 02/4363 4354; 0903/764 354

Už 25 rokov zlepšujeme životy detí na Slovensku

20.06.2015
Konto Bariéry; nízkoprahové centrá MIXklub a MIXáčik v bratislavskom Pentagone; odborné konferencie Dieťa v ohrození; Ostrovy života či úspešné celoslovenské kampane proti telesným trestom a týraniu detí alebo o problematike detskej úrazovosti... To sú len niektoré z úspešných projektov, vďaka ktorým Detský fond Slovenskej republiky pomohol nielen zlepšiť, ale často doslova aj zachrániť životy mnohým deťom, upozorniť na dôležité témy, začať diskusiu a iniciovať zmeny.

Oslavujeme 25. narodeniny!

15.06.2015
Už 25 rokov nám pomáhate pomáhať. Aj vďaka Vám stále môžeme každý deň urobiť niečo dôležité pre lepší život detí. Oslávte to spolu s nami vo štvrtok 18. júna popoludní u nás na Stavbárskej 38 vo Vrakuni.

Detský fond Slovenskej republiky má novú riaditeľku

14.04.2015

Doterajšia riaditeľka Alena Synková viedla Detský fond Slovenskej republiky od roku 1995.
„Po 20-tich úžasných rokoch v Detskom fonde cítim, že prišiel čas na zmenu. Preto som sa rozhodla odísť z pozície riaditeľky a odovzdať štafetu tejto krásnej a užitočnej práce ďalej,“ zdôvodnila svoje rozhodnutieAlena Synková, ktorá aj naďalej ostáva členkou predsedníctva Detského fondu SR, ako aj Správnej rady Konta Bariéry.

Stránky

Strana 2/12