Sponzorvaný hosting od WebSupport.sk

Venujeme násiliu a šikane medzi deťmi dostatočnú pozornosť?

02.02.2009

Vedeli ste, že v každej triede na základnej škole bolo už aspoň 1 dieťa šikanované? Že dospelí nevenujú šikanovaniu dostatok pozornosti, aj keď je to trestný čin? Že šikanovanie môže priviesť dieťa k chodeniu poza školu, ale aj až k samovražde?

Projekt Luminar pokračoval v r. 2008 a v rámci vzdelávania detí v triedach (v mestských častiach Bratislava – Vrakuňa, Bratislava – Podunajské Biskupice) sme sa zamerali hlavne na dve témy: Alkohol v partii a trestná činnosť pod vplyvom alkoholu a Šikana v triede (ako trestný čin). Pripravili sme vzdelávanie pre 6 základných škôl v 8. a 9. ročníkoch formou interaktívnych seminárov a diskusií.

Aby deti nezomierali - Bezpečne do školy, bezpečne zo školy - Tlačová správa

03.11.2008

Bratislava, 3.11.2008 Detský fond Slovenskej republiky pokračuje v kampani Aby deti nezomierali, zameranej na zníženie úrazov detí.
Pri dopravných nehodách zahynie každý týždeň jedno dieťa. Cieľom jesennej kampane je zvýšiť bezpečnosť tých najmenších na ceste do školy a zo školy, zvýšením ich viditeľnosti na ceste a zvýšením ich informovanosti. Deti je potrebné na ceste zvlášť chrániť, nakoľko pre svoj psychický a fyzický vývoj nie sú často schopné správne reagovať na riziká, ktoré sa v doprave vyskytujú.

Bratislavský nízkoprahový cup

02.09.2008

Detský fond Slovenskej republiky zorganizoval v posledný prázdninový týždeň Bratislavský nízkoprahový cup. Pingpongový turnaj sa konal v priestoroch MIXklubu na Stavbárskej 60 vo Vrakuni a futbalový turnaj na ihrisku ZŠ na Gercenovej ulici v Petržalke. Medzi sebou súťažili deti a mladí ľudia z bratislavských nízkoprahových centier. Viac informácii o nízkoprahových programoch aj www.npdm.ziskaj.info.
Bratislavský nízkoprahový cup sa konal vďaka zamestnaneckému grantovému programu z nadačného fondu T-mobile Slovensko, a.s. v Nadácii Pontis.

Dnes budem s tebou – denný tábor MIXklubu

11.08.2008

Väčšina ľudí si predstaví prázdninový denný tábor, niečo lepšie ako nuda, pre tie deti, ktoré rodičia počas práce, nemajú kam dať. Rodičia našich detí z MIXklubu celoročne nevedia kam dať svoje deti, alebo skôr ich vôbec nezaujíma, kde ich deti sú.

Keď sa naučíš trošku kráčať v tejto džungli, prejdeš povestnou „Michalskou bránou“, ktorá nevyzerá ako tá v meste, v ktorej zadržíš dych, aby si si niečo prial, ale zadržíš dych preto, lebo je pokrytá tisíckami čúraniek. Prejdeš a objavíš malú čistinku na ktorej sa povaľuje šatstvo, špaky, vďaka združeniu Odyseus injekčná striekačka iba raz za čas, človek unavený životom a drogami, skapatý potkan, rozbitá stolička, igelitka Tesco. A za čistinkou stoja dvere a za dverami kúsok niečoho iného – MIXklub.

Tento kúsok neznámeho sveta pozval deti na týždňový výlet ako vzducholoďou. Nepoznané, neznáme, príťažlivé a neuveriteľné…

Konto Bariéry pomáha…

26.02.2008

Konto Bariéry Detského fondu Slovenskej republiky prispieva nepretržite už 14 rokov na pomôcky deťom so zdravotným postihnutím.

A kedy, v akých konkrétnych situáciách Konto Bariéry prispieva? Ako príklad uvádzam niekoľko úryvkov zo žiadostí, ktoré na Konto Bariéry prišli:

…som matkou syna, ktorý trpí svalovou dystrofiou typu Duchenne. Je to progresívne svalové ochorenie, ktoré sa prejavuje ochabnutím svalov, čo má za následok stratu mobility…keď mal tri a pol roka dokázal ešte samostatne chodiť…dnes má osem a je na invalidnom vozíku….stoličkový výťah je potrebný pre nášho syna…nie sme schopní doplatiť sumu z vlastných zdrojov…

Stránky

Strana 12/13