Sponzorvaný hosting od WebSupport.sk

Bratislavský nízkoprahový cup

02.09.2008

Detský fond Slovenskej republiky zorganizoval v posledný prázdninový týždeň Bratislavský nízkoprahový cup. Pingpongový turnaj sa konal v priestoroch MIXklubu na Stavbárskej 60 vo Vrakuni a futbalový turnaj na ihrisku ZŠ na Gercenovej ulici v Petržalke. Medzi sebou súťažili deti a mladí ľudia z bratislavských nízkoprahových centier. Viac informácii o nízkoprahových programoch aj www.npdm.ziskaj.info.
Bratislavský nízkoprahový cup sa konal vďaka zamestnaneckému grantovému programu z nadačného fondu T-mobile Slovensko, a.s. v Nadácii Pontis.

Dnes budem s tebou – denný tábor MIXklubu

11.08.2008

Väčšina ľudí si predstaví prázdninový denný tábor, niečo lepšie ako nuda, pre tie deti, ktoré rodičia počas práce, nemajú kam dať. Rodičia našich detí z MIXklubu celoročne nevedia kam dať svoje deti, alebo skôr ich vôbec nezaujíma, kde ich deti sú.

Keď sa naučíš trošku kráčať v tejto džungli, prejdeš povestnou „Michalskou bránou“, ktorá nevyzerá ako tá v meste, v ktorej zadržíš dych, aby si si niečo prial, ale zadržíš dych preto, lebo je pokrytá tisíckami čúraniek. Prejdeš a objavíš malú čistinku na ktorej sa povaľuje šatstvo, špaky, vďaka združeniu Odyseus injekčná striekačka iba raz za čas, človek unavený životom a drogami, skapatý potkan, rozbitá stolička, igelitka Tesco. A za čistinkou stoja dvere a za dverami kúsok niečoho iného – MIXklub.

Tento kúsok neznámeho sveta pozval deti na týždňový výlet ako vzducholoďou. Nepoznané, neznáme, príťažlivé a neuveriteľné…

Konto Bariéry pomáha…

26.02.2008

Konto Bariéry Detského fondu Slovenskej republiky prispieva nepretržite už 14 rokov na pomôcky deťom so zdravotným postihnutím.

A kedy, v akých konkrétnych situáciách Konto Bariéry prispieva? Ako príklad uvádzam niekoľko úryvkov zo žiadostí, ktoré na Konto Bariéry prišli:

…som matkou syna, ktorý trpí svalovou dystrofiou typu Duchenne. Je to progresívne svalové ochorenie, ktoré sa prejavuje ochabnutím svalov, čo má za následok stratu mobility…keď mal tri a pol roka dokázal ešte samostatne chodiť…dnes má osem a je na invalidnom vozíku….stoličkový výťah je potrebný pre nášho syna…nie sme schopní doplatiť sumu z vlastných zdrojov…

Prvé nízkoprahové rodinné centrum v Bratislave – Vrakuni

17.12.2007

Detský fond Slovenskej republiky v decembri otvoril nízkoprahové rodinné centrum vo Vrakuni – MIXáčik, ktorý môžu navštíviť rodičia resp. starí rodičia spolu s deťmi. Centrum je určené najmä sociálne slabým rodinám, ktoré sa ocitli v nepriaznivej situácii (rozvod rodičov, domáce násilie,…), ako aj rodinám s prejavmi sociálno-patologického správania.

Stránky

Strana 12/12