Sponzorvaný hosting od WebSupport.sk

Konto Bariéry Simonke

25.10.2011

Pred rokom sme na Konto Bariéry dostali nasledujúci list:

„...Chcela by som veľmi požiadať o pomoc pri nadobudnutí športového tricykla. Mám 18 rokov a od svojho narodenia som pohybovo postihnutá v rámci diagnózy detská mozgová obrna. Študujem na gymnáziu v Topoľčanoch. Veľmi dlho som túžila športovať, najviac ma zaujala tricyklistika. Pokiaľ viem som prvým tricyklistom na Slovensku a verím, že sa mi podarí tento šport rozšíriť aj u nás. Tricyklistika je totiž veľmi prospešný šport pre osoby s veľmi ťažkým pohybovým postihnutím, obzvlášť spastikov.

Pretože moje štarty na českých pretekoch boli úspešné, chcela by som sa pokúsiť v ďalšom roku získať body do Svetového pohára v rámci Európskych paracyklistických závodov. Metodickú pomoc a pomoc pri zaradení do týchto pretekov som na budúci rok našla opäť v českom klube.

Od r. 2010 nadobudli platnosť nové pravidlá Medzinárodnej únie cyklistiky, ktoré spresňujú nové požiadavky na technický stav tricykla. Ja jazdím na tricykli z r. 2002, ktorý však týmto predpisom nevyhovuje. Pre mňa to prakticky znamená koniec výkonnostného športu, ktorý je pre mňa zároveň aj významným rehabilitačným prvkom.

Budem preto veľmi vďačná za akúkoľvek podporu, ktorá mi umožní zostať aktívna v rámci výkonnostnej cyklistiky...“

Konto Bariéry, vďaka svojim darcom prispieva na pomôcky deťom a mladým ľuďom so zdravotným postihnutím. Prispelo aj Simonke na tricykel sumou 1600 €.

Po roku sme si prečítali:

„Jedno striebro v časovke a bronz z cestných pretekov zaznamenala na MS v dánskom Roskilde vo svojej premiére mladá nádejná cyklistka Simona Matičková v kategórii WT1.“

Srdečne blahoželáme!!!