Sponzorvaný hosting od WebSupport.sk

Aby bolo jasno, Konto Bariéry pomáha deťom... TLAČOVÁ SPRÁVA

03.09.2010

Aby bolo jasno je humanitná aktivita, ktorá sa uskutoční 16. a 17. septembra na čerpacích staniciach Slovnaft, ktorej celý výťažok pôjde na Konto Bariéry Detského fondu Slovenskej republiky. Vyzbieraná čiastka bude použitá na nákup zdravotných pomôcok pre deti a mladých ľudí do 26 rokov so zdravotným postihnutím, tam, kde neprispieva štát alebo zdravotná poisťovňa a rodina nemá prostriedky na ich zaplatenie.

Počas dvoch dní sa na akcii bude podieľať viac ako 100 ľudí, ochotných pomôcť dobrej veci. Okrem dobrovoľníkov z radov Detského fondu a Produkčného domu FORZA sa jej zúčastnia dobrovoľníci z radov manažérov spoločností Slovnaft, značky Slatina, finančnej skupiny AXA, tváre z televíznej obrazovky či finalistky súťaže MISS Slovensko.

KONTO BARIÉRY je projekt s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorý existuje nepretržite od roku 1993, pomáha deťom a mladým ľuďom so zdravotným postihnutím do 26 rokov zo sociálne slabých rodín zvyšovať kvalitu ich života. Prispieva hlavne na invalidné vozíky a ich doplnky, špeciálne kočíky, zdvižné plošiny, schodolezy, rôzne rehabilitačné pomôcky a zariadenia. Prispieva tiež konkrétnym deťom na základe žiadostí ich rodičov (viac na www.dfsr.sk). „Celková suma, ktorou KONTO BARIÉRY doteraz prispelo na pomôcky je 443.050 € ( 13,3 mil. Sk)“. Povedala Ing. Alena Synková, CSc., riaditeľka Detského fondu Slovenskej republiky“.